Alarm w samochodzie jest bardzo ważnym elementem jego wyposażenia. Trudno wyobrazić sobie sytuacje, w której pozostawiamy pojazd bez żadnych zabezpieczeń. Jednak jeszcze trudniej jest zrozumieć sytuacje, że mimo stosowanych systemów alarmowych samochód został skradziony.

Niestety nie zawsze użyte zabezpieczenia dają stuprocentową gwarancję, że złodziej zrezygnuje z kradzieży. Owszem amatorzy w tej dziedzinie szybko uciekną na dźwięk alarmu, ale specjaliści od tego typu mechanizmów szybko uporają się ze znanymi produktami. Dlatego też niezbędne jest zastosowanie alarmów o bardziej skomplikowanym i ukrytym działaniu, niż te dostępne w standardowym wyposażeniu pojazdu.

Poza tym warto zauważyć, że na rynku pojawia się wiele innowacyjnych systemów, które pozwalają w pełni cieszyć się pojazdem. Tylko od nas i naszej zasobności portfela zależy na co się zdecydujemy. Warto wyróżnić technologie zmiennego kodu sygnałowego wysyłanego przez pilota, który za każdym razem jest inny.

Co uniemożliwia kradzież, gdyż przechwycony kod przez złodzieja jest już nieaktualny. Poza tym doskonałym rozwiązaniem jest możliwość otrzymania SMS, gdy coś dzieje się w obrębie samochodu. Czy dodatkowe włączenie alarmu podczas nienaturalnych ruchów auta, jak wciąganie na lawetę.

Warto zwrócić uwagę również na całe systemy operacyjne, które skutecznie uniemożliwiają kradzież pojazdu. Poprzez odcięcie paliwa, blokadę skrzyni biegów, można udaremnić kradzież. Jednak doskonałym rozwiązaniem jest możliwości zlokalizowania auta poprzez lokalizatory GPS.