Czym monitorować obiekty?

Monitoring w obiektach jest niezwykle istotną kwestią bezpieczeństwa, dlatego ważne jest wdrożenie najlepszych rozwiązań, które gwarantują sprawne funkcjonowanie. Możliwości jest wiele, a ich zakres działania wynika z rodzaju wybranego systemu monitorowania. Generalnie rzecz biorąc mamy do wyboru trzy systemy analogowy, hybrydowy oraz IP. Z pośród tych opcji najtańszy jest system analogowy. Niestety choć jest popularny to nie oznacza, że najlepszy.

Bowiem cena idzie w tym wypadku z jakością, zatem nagrania pozostawiają wiele do życzenia. A jak wiadomo to właśnie zarejestrowany obraz z kamer odgrywa kluczową role w ochronie obiektu. Musi być czytelny, bez zakłóceń i bardzo precyzyjny. Dlatego też najbardziej polecanym systemem jest IP, który można wykorzystać w postaci kamer podłączanych do analogowego systemu. W takiej sytuacji są to hybrydowe systemy monitoringu.

Jednak typowe zastosowanie pełnego systemu monitorowania IP daje najlepsze możliwości. Kamery tego typu to wysoka rozdzielczość, dobra jakość nagrań, podgląd na żywo z możliwością manipulowania obrazem. Zbliżenia we wszystkich kierunkach i na każdej kamerze, co zdecydowanie podnosi bezpieczeństwo obiektu i sprawne przeciwdziałanie. Niemniej jednak kamera do domu to nie wszystko, niezbędne jest zintegrowanie obiektywów, rejestratorów, źródeł zasilania, ale też obliczenie przestrzeni dyskowej, czy kątów widzenia. Te najlepsze, ale niekoniecznie najdroższe rozwiązania dają dużą gwarancję na w pełni funkcjonalny monitoring biura.